Тут може бути Ваша реклама!

За порушення ПДР покарають гривнею

Наприклад, за непристебнутий пасок безпеки доведеться заплатити 850 гривень, а за перевищення швидкості – 3,4 тисячі.

Ситуація з аварійністю на українських дорогах – катастрофічна. І пори те, що нібито, згідно зі статистикою, кількість загиблих в аваріях зменшується, проте кількість резонансних ДТП лише збільшується.

Одним із методів боротьби з цим на українських дорогах є запровадження більш жорстких санкцій – зокрема фінансових. Також повертаються вже давно відомі (але забуті) «листи щастя».

У березні цього року президент підписав відповідний закон, а з 27 вересня він набув законної сили. Закон запроваджує фото- та відеофіксацію порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів.

Закон встановлює обов’язкове залишення копії постанови або повідомлення про рішення про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, на лобовому склі транспортного засобу.

Проте чомусь досі не наважилися надсилати листи з фіксацією порушення швидкісного режиму, розмітки, світлофора, «зебри» тощо. Адже чи не найбільше аварій трапляється саме через це.

Як повідомили нам у прес-службі Патрульної поліції Чернівців, листи надходитимуть фізичним чи юридичним особам, за якими зареєстрований автомобіль. Норми набувають чинності в кінці вересня.

Проте це далеко не усі нововведення, які чекають на водіїв. Найбільш суттєвими є збільшення розмірів штрафів за різні порушення. Навіть нехтувати паском безпеки буде досить накладно. Адже за це незабаром доведеться заплатити 850 гривень.

 Отже, з 27 вересня штрафи за порушення деяких ПДР зросли  у 20 разів.

  - За перевищення встановленої норми швидкості більше, ніж на 50 км на годину – до 3,4 тисячі гривень (раніше – 510 грн.).

  - За втечу з місця ДТП – від 255 гривень до 3,4 тисячі гривень. Можливе позбавлення «прав» до 6 місяців.

  - Керування автомобілем без посвідчення водія, або невідповідної категорії –штраф може досягти 10,2 тисячі гривень (раніше – 510 гривень).

  - Якщо водій знову сяде за кермо і не матиме при собі посвідчення водія, то вже заплатить у 4 рази більше – 40,8 тисячі гривень.

  - Водії, які позбавлені права керувати транспортними засобами, але все ж сіли за кермо, мусять заплатити 20,4 тисячі гривень. За повторне правопорушення штраф зросте удвічі.

  - Штраф за неправильну парковку становитиме від 255 до 1,7 тисячі гривень.

Щодо неправильного паркування машини: інспектори зобов’язані складати протоколи порушень навіть без водія. Також їм можна буде евакуювати машини, які припарковані у недозволених місцях.

Свої дії представники правоохоронних органів повинні зафіксувати на відео, або зняти на фотоапарат місце порушення.

Крім цього, в Україні запрацює система заочних штрафів на підставі фото- і відеофіксації. Відомо, що оповіщення будуть приходити на телефони у вигляді смс-повідомлень, або квитанцій на лобовому склі.

Також незабаром можуть суттєво зрости штрафи за непристебнутий пасок безпеки. Якщо зараз це коштує 51 гривню, то у законопроекті цей штраф планують збільшити до 850.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект Антона Геращенка №8492, який збільшує штраф за ігнорування пасків безпеки з 51 до 850 гривень.

Надзвичайно важливо, що сьогодні на українських дорогах з’явився ще один несподіваний учасник руху – автомобілі на іноземній реєстрації. Адже часто після ДТП знайти власника чи водія такого автомобіля дуже складно. Тому у разі порушення ПДР хто отримає повідомлення про штраф? Водій автомобіля, той, хто його перегнав через кордон, чи власник, на кого він зареєстрований (або юридична особа за кордоном).

Як повідомив начальник Головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій, власники автомобілів на єврономерах також будуть отримувати листи зі штрафами, після введення фото- і відеофіксації порушень ПДР.

Оскільки автомобілі зареєстровані на громадян або фірми в іншій країні, то штрафи будуть виписувати і направляти людині, на котру виписано страховий поліс.

 - «Моторне (транспортне) страхове бюро України МСТБУ надасть нам таку інформацію», – повідомив Криклій.

За матеріалами:  pogliad.ua

 

За порушення ПДР покарають гривнею

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення