Тут може бути Ваша реклама!

Які зміни у правилах дорожнього руху очікують українців

Стало відомо, яких змін зазнають правила дорожнього руху в Україні.

Про це повідомляє Дніпроград зі слів адвоката Андрія Верби.

Підставою на зміни законодавства, які були прийняті Кабінетом Міністрів у сфері безпеки дорожнього руху, стали події у Харкові. В цілому міністром МВС було запропоновано сім змін, але поки що у життя втілили лише дві.

Першою зміною з 1 січня 2018 року є обмеження швидкості руху в рамках населеного пункту: замість 60 км/годину, буде прийнято рух до 50 км/годину. Це вже затверджено в правилах дорожнього руху на підставі постановив Кабінету міністрів від 10.11.2017 року.

Друга зміна стосується обмеження терміну дії посвідчення, яке видається вперше. На сьогоднішній день вже видають посвідчення не на 30 років, як було постановлено раніше, а лише тимчасове посвідчення на два роки. При чому з умовою того, що водій протягом двох років з початку періоду дії цього посвідчення не повинен здійснювати адміністративні порушення у сфері безпеки дорожнього руху. Допускається до двох порушень ПДР, якщо три і більше – водій не отримує постійного посвідчення. В такому випадку людина повинна знову складати теоретичний і практичний екзамени в сервісному центрі МВС.

Якщо ж людину в період дії тимчасового посвідчення водія буде притягнуто до адміністративної відповідальності, внаслідок якої у водія буде вилучено посвідчення, то йому не буде автоматично видаватися нове постійне посвідчення. Людині потрібно буде після цього повторно з самого початку проходити усі етапи: отримання довідки про медичний стан, теоретичний і практичний іспити, знову отримувати нове тимчасове на два роки.

Ті особи, які отримали тимчасове посвідчення водія, і не скоїли протягом двох років правопорушень, або зробили їх допустиму кількість – два, їм автоматично без складання іспитів теорії і практики видається постійне посвідчення водія терміном на 30 років.

На сьогоднішній день це єдині зміни із запропонованих Міністерством Внутрішніх Справ в частині посилення відповідальності водіїв транспортних засобів, які були реалізовані.

Оскільки закон не має зворотної дії у часі, ті посвідчення, які видавалися раніше, будуть діяти за тих умов, при яких їх було видано. Закон не може скасовувати ті акти чи документи у випадку якщо це не поліпшує стан громадянина.

За матеріалами:  dniprograd.org

 

Які зміни у ПДР очікують українців

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення