Тут може бути Ваша реклама!

Які зміни чекають на водіїв у 2018 році?

З 1 січня в Україні діятимуть змінені правила дорожнього руху. «Хмарочос» зібрав усі зміни та плани, які хочуть реалізувати у 2018 році.

Перші зміни стосувались обмежень швидкості у місті. Таким чином, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2017 р. №883 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху», в Україні зменшать максимально дозволену швидкість руху транспортних засобів у населених пунктах із 60 км/год до 50 км/год.

 МВС опублікувало ще декілька пропозицій, які стосувались змін у штрафах та санкціях:

  - Пропонується ввести покарання строком до трьох років з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від трьох до п’яти років для нетверезих водіїв, які спричинили ДТП та заподіяли тілесні ушкодження середньої тяжкості.

  - Водіїв, що перебували в стані алкогольного чи інших сп’янінь, спричинили ДТП та спричинили важкі тілесні ушкодження чи загибель людини – пропонують позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років.

  - За перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год, встановити штраф 3400 гривень (зараз штраф за це правопорушення 510 гривень). Таку ж суму передбачає штраф за залишення місця ДТП.

  - Для осіб, що не мають права керувати транспортом штраф з 510 грн збільшиться до 10 200 гривень, у разі повторного порушення – 40 800 гривень.

  - За керування транспортним засобом особою, що позбавлена цього права, сплачуватиметься штраф у розмірі 20 400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 800 гривень.

Також зміниться принцип видачі водійського посвідчення. Перше водійське посвідчення видаватиметься на 2 роки, після закінчення цього строку буде відбуватись заміна на постійне посвідчення терміном на 30 років. У випадку трьох або більше порушень ПДР відбувається заміна посвідчення з повторним складанням іспитів.

21 першого грудня Верховна Рада України підтримала законопроект №5364 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів». Відтепер в рамках протидії корупції буде здійснюватись фото/відео фіксація правопорушень.

 Згідно з підтриманим законопроектом паркування забороняється:

  - На залізничних переїздах, трамвайних коліях.

  - На естакадах, мостах, шляхопроводах чи під ними, у тунелях.

  - На пішохідних переходах та перехрестях.

  - Ближче 30 метрів від транспортних зупинок або відповідного дорожнього знаку.

  - Ближче 10 метрів від дорожніх робіт.

  - У місцях, де неможливим є зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, який зупинився.

  - Ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій, пішохідних переходів та перехресть (крім випадків для надання переваги у русі.

 В разі порушень правил зупинки, транспортний засіб буде евакуйовано. Евакуація дозволена якщо:

  - Авто залишене на проїзній частині у 2 і більше ряди.

  - Паркування здійснене у заборонених ПДР місцях зупинки/стоянки.

  - Авто унеможливлює рух інших транспортних засобів, перешкоджає руху пішоходів, блокує проїзд двома і більше смугами руху.

Додамо, що з 2018 року органи місцевого самоврядування отримають право створювати служби інспекторів з паркування, встановлювати вартість паркування та впровадити автоматизовану систему контролю за оплатою. Буде встановлено 100% безготівкову оплату за паркування. Також спрощений механізм притягнення до адміністративної відповідальності – копія постанови або повідомлення про порушення залишається на лобовому склі транспортного засобу.

За матеріалами:  hmarochos.kiev.ua

 

Які зміни чекають на водіїв у 2018 році

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення