Тут може бути Ваша реклама!

Депутат розповів, як Дорожній фонд врятує українські дороги

Завдяки Дорожньому фонду, який почне працювати в Україні з 1 січня 2018 року, вдасться збудувати близько чотирьох тисяч кілометрів доріг.

Про це в інтерв’ю журналістці ІНФОРМАТОРа Ані Колянчук сказав народний депутат Андрій Вадатурський.

За словами депутата, ідея створити Дорожній фонд з’явилася у нього після розмов у Світовому банку.

 «Коли я був у Світовому банку і запитав, що потрібно робити з дорогами, то мені розповіли про досвід Німеччини, Польщі, Нової Зеландії, Японії і США – Дорожній фонд. Тоді я запропонував його створити у нас. З другої спроби парламент проголосував і фонд створили», – розповів він.

Вадатурський пояснив, чому завдяки Дорожньому фонду вдасться збудувати тисячі кілометрів доріг.

 «Що нового приніс Дорожній фонд? Ми всі сплачуємо за дорогу, коли купуємо паливо (бензин чи дизельне пальне), бо в його ціну вже закладений акциз за дороги, який раніше не надходив у загальний бюджет України. Але якщо це податок за дороги, то він повинен використовуватися на дорогах», – зазначив депутат.

 «З 1–го січня Дорожній фонд повинен почати працювати і направляти гроші у правильне русло: 60% коштів повинно йти на дороги державного значення, 35% – місцевого. Ми очікуємо, що завдяки цьому близько 40 млрд гривень надійдуть в Дорожній фонд – а це 4 тисяч кілометрів майбутніх доріг», – додав він.

Парламентарій також розповів, що очікує на прийняття Радою законопроектів про передачу доріг в концесію. «В Україну буде запрошений інвестор, який будуватиме сучасну дорогу з нуля, за яку потім він буде збирати додаткові кошти, але за умови, що у людей буде вибір – їхати державною дорогою чи приватною, за яку вони мають заплатити. Враховуючи жахливий стан українських доріг – це наше майбутнє. Це потрібно для того, аби побудувати «артерії» для України», – повідомив депутат.

За матеріалами:  informator.news

 

Як Дорожній фонд врятує українські дороги

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення