Тут може бути Ваша реклама!

Втратив паспорт чи водійське посвідчення: куди звертатися, щоб відновити документи?

Іноді трапляються випадки, коли людина втрачає важливі документи. Вона або сама їх губить, або документи цуплять разом з гаманцем або сумкою.

Якщо ви опинилися в подібній ситуації, варто знати про дії, які потрібно зробити для відновлення посвідчень особистості. Читайте далі і дізнайтеся, які кроки слід виконати для відновлення внутрішнього та закордонного паспорта громадянина України, а також водійського посвідчення.

 Якщо втратили внутрішній чи закордонний паспорт

Якщо особа загубила внутрішній паспорт громадянина України, потрібно звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби за місцем реєстрації. Переглянути список територіальних підрозділів Міграційної служби у Полтавській області можна тут.

У топу випадку, якщо у громадянина викрали паспорт, – варто звернутися у поліцію та написати відповідну заяву. Про це «Енерголайфу» повідомила Головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ Головного управління Державної міграційної служби у Полтавській області Наталя Терещенко.

Також Наталя Сергіївна повідомила список документів, які потрібні для відновлення внутрішнього паспорта:

  -  Копію втраченого паспорту (якщо є);

  -  Ідентифікаційний код;

  -  Свідоцтво про одруження (якщо ви одружені);

  -  Свідоцтво про народження дітей/дитини (якщо ви хочете, щоб відповідні дані були внесені у новий паспорт).

У результаті громадянин отримає паспорт нового зразка – ID-картку. Відповідна послуга є платною. Безкоштовно «пластиковий» паспорт може отримати лише 14-річний громадянин(ка), який(ка) оформляє документ вперше. Для всіх інших громадян, які втратили паспорт, або змінили прізвище, або яким потрібно змінити фотокартку, новий паспорт коштуватиме 279 грн. Якщо паспорт потрібен терміново, його зроблять за 10 діб за 366 гривень.

У випадку втрати закордонного паспорта варто звернутися у будь-який підрозділ Міграційної служби. При собі потрібно мати паспорт громадянина України та ідентифікаційний код. Крім того, варто буде ще написати заяву про втрату паспорта прямо у підрозділі Міграційної служби. Не терміновий паспорт коштуватиме 557 грн.

 Якщо втратили водійське посвідчення

У разі втрати водійського посвідчення потрібно звернутися до Регіонального Сервісного центру Міністерства внутрішніх справ. Зазначмо, що не важливо, у який Сервісний центр ви підете – чи то за місцем проживання, чи то за місцем прописки. Таку інформацію уточнила «Енерголайфу» Вікторія Трощак, спеціаліст сектору персоналу і зв'язків з громадськістю в Сервісному центрі МВС у Полтавській області.

Як і у випадку з викраденим паспортом, про поцуплені права також потрібно сповістити у поліцію. Якщо права загубили – повідомити потрібно у сервісний центр МВС.

Для відновлення водійського посвідчення потрібні наступні документи:

  -  паспорт громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус;

  -  копії довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

  -  довідку з поліції (у разі викрадення);

  -  медичну довідку встановленого зразка.

За послугу по заміні водійської посвідки потрібно буде сплатити 227 гривень. 201 грн коштує бланкова документація, а 26 грн - адміністративні послуги (доповнено).

   http://energolife.info/get_img?ImageWidth=700&ImageHeight=500&ImageId=6217

За матеріалами:  energolife.info

 

Втратив паспорт чи водійське посвідчення: куди звертатися

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення