Тут може бути Ваша реклама!

Водії вантажівок по кілька діб стоять у кілометрових чергах на «Ягодині»

Другий тиждень автоперевізники не можуть без проблем перетнути польський кордон на міжнародному автомобільному пункті пропуску «Ягодин», що на Волині. Вже котрий день тут вишиковується довжелезна черга із вантажівок.

Цього разу її протяжність – понад 20 кілометрів. Чиновники кажуть, що про проблему знають, однак вирішити її зможуть не раніше, ніж через 10 днів. Мовляв, все сталося через затримку видачі Республікою Польща дозволів на вантажні перевезення.

Навіть водії фур з багаторічним стажем не пам’ятають таких багатокілометрових черг, простоювати у яких доводиться по кілька діб. Кажуть, що черга розтяглася від села Машів Любомльського району, що за 20 кілометрів від Ягодинської митниці.

 – Зі мною таке вперше за майже 10 років стажу, - розводить руками пан Микола, водій вантажівки, який їде з Камінь-Каширського у Польщу за товаром. – Ну бувало, що п’ять-шість годин стоїш, іноді вісім, особливо перед святами, а тут я вже майже півтори доби! Вже купу грошей на чаї та каву витратив, холодно ж, та й їсти щось треба, туалету немає… У кого непогані «добові», то їм все одно скільки простоювати, а я влітаю у копійку. Черга так помаленьку рухається, що й не особливо відчутно. Не знаю, наскільки я тут надовго.

 «Від понеділка стою, третю добу, стояв від Любомля, зараз кажуть ще на 3 кілометри розтягнулося», «Дійсна картина щодо черги вантажівок – 23,2 кілометра», – пишуть далекобійники у соцмережах.

У прес-службі Волинської митниці ДФС пояснюють, що лише 1 грудня Державна служба України з питань безпеки транспорту відновила видачу дозволів поїздки транспорту до Польщі. До цього часу ця процедура була призупинена у зв’язку із закінченням або несвоєчасним отриманням дозволів на здійснення міжнародних автомобільних перевезень Республікою Польща. Саме це і спричинило черги на пунктах пропуску. За повідомленням Укртрансбезпеки в області, уже видано 5 тисяч таких дозволів і нині процедура триває.

 – Відтак, усі вантажні автомобілі, які в очікуванні дозволу накопичились на парковках прикордонних з Польщею волинських міст та селищ, масово вирушили у «Ягодин» , - кажуть у прес-службі митниці. - Відповідно, станом на 2 грудня в напрямку виїзду з України утворилася черга у 195 вантажівок, а 6 грудня у ній стояло уже понад 800 авто. Проте згідно з технічними характеристиками та міжнародними договорами з суміжною стороною максимально допустима здатність цього пункту пропуску для вантажних автомобілів в режимі «експорт» становить 200 одиниць за зміну, тобто 400 за добу.

Про проблему знають і у Волинській обладміністрації. Однак зізнаються, що пропускаючи за добу 400 вантажівок, чергу вдасться ліквідувати не раніше, як впродовж 10 днів. Тому на трасі «Київ-Ковель – Ягодин», зокрема, у селі Коцюри облаштували пункт обігріву, де водії можуть поїсти, погрітись і за потреби отримати медичну допомогу.

 – Ми триматимемо на контролі питання щодо запобігання переохолодження людей. Пункт обігріву продовжуватиме свою роботу, оскільки зменшити чергу вдасться лише за 10 днів, – зазначив під час оперативної наради у голови ОДА його перший заступник Олександр Степанцов.

Тож далекобійникам залишається лише набратися терпіння і чекати. А ще краще, по можливості, наразі взагалі краще утриматися від поїздок закордон і зачекати, поки черга «розсмокчеться».

За матеріалами:  press-centr.com

 

Водії вантажівок по кілька діб стоять у кілометрових чергах на «Ягодині»

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення