Тут може бути Ваша реклама!

Українські водії кинулися міняти шини

Краще робити все вчасно, інакше страхова компанія може не заплатити.

Довгоочікувані теплі деньки можуть зіграти злий жарт з українськими автовласниками. Гарна погода, за прогнозами синоптиків, може протриматися недовго, а передчасна зміна гуми обіцяє серйозні проблеми зі страховими компаніями в разі ДТП, інформують Економічні відомості.

Самий відповідний момент для зміни покришок – коли середньодобова температура досягає не менше 5-7 градусів. А зараз по деяким областям України ночами градусники термометрів все ще показує «мінус».

Але, як нам розповіли майстри, це не сильно лякає наших водіїв. Хоч на шиномонтажах і відзначають, що в цьому році, через холодну весну, сезон стартував пізніше звичайного.

 «Якщо були роки, коли 8 березня вже активно йшла перевзування, то в цьому році лише 31 березня водії почали записуватися і приїжджати на шиномонтаж. Велика частина затягує з візитом в очікуванні стабільно плюсової погоди, але вже відчувається низький старт», – розповів директор шинного центру All Tire Микита Школьний.

В порівнянні з минулим роком ціни на послуги шиномонтажу виросли приблизно на 15 %. Наприклад, за покришку з діаметром 15 “на легковий автомобіль оплатити доведеться в середньому близько 90 грн./ шт., за позашляхових 16 радіус – близько 120 грн. за колесо.

Велика кількість ям на дорогах після зими змушує водіїв займатися ще й відновленням коліс. Послуга балансування, рихтування потягне ще мінімум на 140 грн. А реставрація дисків – на 80-140 грн. в залежності від типу. Але і цим справа може не обмежитися.

Тим же автовласникам, ресурс покришок яких вичерпаний, слід приготуватися до ще більш значних витрат. Хоча останнім часом мода на б/у шини знайшла сходити нанівець – економічний ефект від такої тактики сумнівний. У той час як нова сучасна гума здатна відкатати 4-6 сезонів.

Свої вимоги до сезонності покришок сформулювали в ряді українських страхових компаній. З одного боку, є ті, хто навряд чи відмовить у виплатах, якщо щось трапиться з автомобілем на несезонних шинах, і навіть не прописують жорсткі умови експлуатації. Але є і такі, для кого це може стати реальним приводом урізати відшкодування, або зовсім не платити компенсацію потерпілому водієві.

Як розповів начальник департаменту врегулювання збитків АСК ІНГО Україна Олег Коваленко-Кужольний, вони не вимагають від автовласників чітко дотримуватися температурного режиму щодо шин. До того ж, за їхніми даними, кількість ДТП причиною яких стало невідповідність шин сезону, мінімально. Але це ні в якому разі не означає, що слід нехтувати своєю безпекою, кажуть страховики.

За матеріалами:  eizvestia.com

 

Водії кинулися міняти шини

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення