Тут може бути Ваша реклама!

Відповідальність за порушення ПДР нестиме користувач авто, а не його власник

З прийняттям Закону № 2262-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів” в Україні з’явилося нове поняття “належний користувач транспортного засобу”.

Проте законодавці не дали чіткого розуміння про нового “персонажа”.

Нещодавно ж, на сайті Уряду з’явилася постанова, яка розставила крапки над “і”: визначені підстави та способи внесення інформації про належного користувача, орган, до якого надається така інформація, та перелік документів, на підставі яких вона вноситься.

 Як зазначаєтья, прийняття акта створює умови для уникнення суперечностей між власником транспортного засобу, органами державної влади та місцевого самоврядування та особою, якій власник надав у користування свій транспортний засіб, стосовно того, хто ж має відповідати за скоєне адміністративне правопорушення.

Аби розуміти практичну сторону застосування нового документа, редакція LegalHub звернулася за коментарями до начальника Управління юридичного забезпечення Головного сервісного центру МВС Дмитра Шевченка:

 - Хто такий належний користувач транспортного засобу і для чого інформація щодо нього буде вноситись до Єдиного державного реєстру транспортних засобів?

 Дмитро Шевченко: Належний користувач транспортного засобу в українському законодавстві нове поняття. Простіше кажучи, це особа, яка у законний спосіб користується чужим транспортним засобом.

 Якщо ж ви володієте транспортним засобом, маєте намір передати його у користування іншій особі і не бажаєте нести відповідальність за вчинені ним порушення правил дорожнього руху, то ви матимете змогу “задекларувати” перед державою таку особу. У разі вчинення таким належним користувачем адміністративного правопорушення, що буде зафіксовано автоматично, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксованих в режимі фотозйомки (відеозапису) – відповідальність нестиме безпосередньо ця особа.

 - Як можна буде внести відомості до Реєстру?

 Дмитро Шевченко: Документ передбачає декілька шляхів внесення інформації. Можна буде звернутись до територіальних сервісних центрів МВС особисто або заповнити відповідні відомості на веб-сайті Головного сервісного центру МВС, підписавши їх за допомогою кваліфікованого електронного підпису, що прийшов на заміну електронному цифровому підпису. Хочу акцентувати увагу на тому, що постанову опубліковано в Урядовому кур’єрі сьогодні, 15 січня. Наразі доопрацьовується софт і вже скоро можна буде вносити дані до Реєстру.

 - Як належному користувачеві підтвердити законність використання транспортного засобу?

 Дмитро Шевченко: Законодавство допускає керування транспортним засобом за наявності при собі лише свідоцтва про реєстрацію. Думаю, про необхідність наявності посвідчення водія нагадувати не треба

Відповідальність за порушення ПДР нестиме користувач авто

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення