Тут може бути Ваша реклама!

Умови вилучення транспортного засобу: постанова ВС

Верховний Суд роз’яснив, за яких умов транспортний засіб може бути вилучено у водія.

Верховний Суд в постанові від 20.02.2019 у справі №404/4467/16-а роз’яснив, за яких умов транспортний засіб може бути вилучено у водія.

Суть справи: позивач оскаржив дії патрульних, які тимчасово затримали його мотоцикл у зв’язку з відсутністю реєстраційного документа. Позов мотивовано тим, що під час затримання мотоцикл знаходився на території домоволодіння, не створював перешкод дорожньому руху, а також ним ніхто не керував та не експлуатував.

Місцевий суд позов задовольнив. Він вказав, що підстави для тимчасового затримання транспортного засобу відповідно до ч. 6 ст. 121 Кодексу про адміністративні правопорушення відсутні, оскільки позивач не керував та не експлуатував його.

Однак апеляційний суд відмовив у задоволенні позовних вимог.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС погодилась із рішенням місцевого суду. Верховний Суд вказав, що відповідальність водія за порушення ч. 6 ст. 121 та ч. 1 ст. 126 КУпАП, в тому числі у зв’язку з неналежністю державного номерного знаку транспортному засобу та відсутністю реєстраційного документа, настає у разі керування ним або експлуатації.

Крім того, ч. 3 ст. 265-2 КУпАП визначено, що у разі, якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво не перешкоджає дорожньому руху, такий ТЗ не може бути доставлений для зберігання на спеціальний майданчик.

Ознайомитись з постановою Верховного Суду можна за посиланням.

За матеріалами:  sud.ua/news

 

Умови вилучення транспортного засобу: постанова ВС

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення