Тут може бути Ваша реклама!

До листопада 2017 року всі водії повинні зробити права нового зразка – МВС

У листопаді поточного року завершиться впровадження директив Євросоюзу, які стосуються водійських прав. Вже з 1 січня наступного року на території країн ЄС перестануть діяти так звані міжнародні водійські посвідчення.

Як можна отримати водійські права нового зразка, та важливі питання про виїзд за кордон на авто.

Владислав Криклій, голова сервісного центру МВС, заявив, що вже в даний час деяких українських водіїв, що мають безстрокове посвідчення, перестали пускати в країни Євросоюзу.

За його словами, щоб отримати права нового зразка, заново ПДР здавати не доведеться - потрібно просто пройти медичний огляд. Обійдуться нові права в 201 гривню. «Ми також пропонуємо встановити в посвідченнях мікрочіпи. Наші сервісні центри вже забезпечені всім необхідним обладнанням, це убезпечить людей від підробок», - підкреслив Криклій. 

 Як виглядають нові водійські посвідчення Звертаємо Вашу увагу на чинні міжнародні вимоги до національного посвідчення водія:

  - Прізвище Ім’я і по-батькові;

  - Дата і місце народження;

  - Місце проживання;

  - Орган, що видав посвідчення;

  - Дата і місце видачі посвідчення;

  - Дата закінчення дії посвідчення;

  - Номер посвідчення Підпис і / або штамп або печатку органу, що видав посвідчення;

  - Підпис власника Категорія / категорії, або підкатегорії транспортних засобів, на які поширюється це посвідчення, із зазначенням дати видачі посвідчення і дат закінчення дії для кожної з цих категорій.

Крім того, до водійського посвідчення повинна додаватися фотографія власника. Національне законодавство визначає додаткові відомості, які вносяться в посвідчення водія, а також розмір і тип палітурки посвідчення.

Варто зазначити, що максимальний термін дії прав нового зразка складе 15 років, причому водії вантажівок будуть отримувати права всього лише на п'ять років, а медогляд для них і для водіїв автобусів стане регулярним. Водіям старше 50 років доведеться проходити огляд кожні три роки.

 Де можна отримати міжнародне посвідчення водія

Зробити обмін національного посвідчення, відповідно до вимог чинного міжнародного законодавства чи отримати міжнародне посвідчення водія можна у сервісних центрах МВС.

Окрім наявності усіх необхідних документів водіям також слід пам’ятати, що індивідуальні номерні знаки транспортних засобів дійсні лише на території України, за кордон необхідно виїжджати на державних номерних знаках. А транспортні засоби, на які згідно із законом встановлено тимчасову заборону на зняття з обліку (крім транспортних  засобів, придбаних  у  розстрочку), до поїздок за кордон не допускаються.

 Які документи необхідні для виїзду за кордон на авто

     https://automoto.ua/uploads/media/editor/9263/acf6d6144b9a21505db4210235b7db950c543fc0.png

Відтепер на сайті Головного сервісного центру МВС  всього у два кліки можна дізнатися, які документи необхідні для подорожі за кордон на авто. Для цього ви зможете обрати країну до якої плануєте подорожувати, опцію, коли ви є або ні власником авто.

 Необхідні документи для виїзду за кордон:

  - Національне посвідчення водія нового зразка;

  - Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;

  - Розпізнавальний знак України на транспротному засобі;

  - Договір обов`язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів;

  - Державний номерний знак на ТЗ.

За матеріалами:  automoto.ua

 

Українські водії повинні зробити права нового зразка – МВС

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення