Тут може бути Ваша реклама!

Українцям розповіли деталі скандального закону про податки на авто

Тепер податок платитимуть усі з будь-якого виду транспорту.

Сьогодні українці платять податок з "елітних" автівок, які коштують від 1 млн 396 тис грн. Розмір податку - 25 тисяч гривень щороку. Втім депутати планують ввести податок на всі автомобілі, вік яких старше 5 років від їх виробництва. А, оскільки українськіводії їздять переважно на старих автомобілях, тому і нова плата торкнеться більшості.

Тепер податок платитимуть усі з будь-якого виду транспорту, будь то автобус, легковик або мотоцикл. І не важливвартість авто.  Платіжки надсилатимуть громадянам за місцем реєстрації власника авто.

 Які суми побачать водії?

25 тис. грн нікуди не подінуться. Їх як платили (або повинні платити) власники "елітних" автомобілів, так і будуть платити.

Податок на все авто старше п'яти років будуть вважати за спеціальною формулою: Ставка = Ставка базова х К двигуна х К віку х К екологічний Розберемо формулу. Якщо автомобіль на бензині, то Ставка базова - 200. Якщо на дизелі - 300. Коефіцієнт двигуна - це об'єм двигуна, розділений на 1000 куб см. Коефіцієнт віку - вік автомобіля мінус п'ять. Екологічний коефіцієнт залежить від відповідності автомобіля екологічним стандартам: Євро-2 і нижче - 4; Євро-3 - 3; Євро-4 - 2; Євро-5 - 1,5; Євро-6 і вище - 1.

Скільки треба буде заплатити? Наприклад, є автомобіль на бензині з двигун 2200 см³ На шостий рік після дати виробництва авто його власнику прийде платіжка від фіскальної служби на суму 660 гривень. І щороку цифра буде більше. Так, на сьомий рік - це буде вже 1320 грн. А машина на дизелі з ще більшим обсягом двигуна стане зовсім невигідною. Наприклад, десятирічне авто з об'ємом двигуна 3000 см³ обійдеться власнику в 9000 гривень щорічно. З двигуном на 1000 см³ - 3000. З огляду на те, що середній вік автомобілів в Україні 20 років, цифри в платіжках будуть набагато серйозніше. За старий автомобіль на бензині, якому 19 років з двигуном 1300 см ³, доведеться щороку платити ьлизько 11 тис. гривень.

За матеріалами:  znaj.ua

 

Розповіли деталі скандального закону про податки на авто

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення