Тут може бути Ваша реклама!

Експерт назвав причини рекордного зростання цін на автогаз

За словами експерта, зараз немає підстав говорити про змову на вітчизняному ринку або про спекулятивне зростання цін.

Рекордне зростання цін на автогаз в Україні, яке спостерігається останні кілька тижнів, пов'язане зі збільшенням світових цін на пальне, нестачею ресурсу на вільному ринку і зниженням курсу національної валюти.

Про це повідомив УНІАН директор спеціальних проектів Науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев.

 «Якщо говорити про попередні коливання цін, то ми бачили, що темпи були приблизно однаковими і бензину, і зрідженого газу, а зараз зріджений газ трохи дорожчає швидше, ніж бензин. Це пояснюється тим, що на вільному ринку цього ресурсу стає менше, оскільки у трейдерів немає підписаних довгострокових контрактів про постачання газу з виробниками, а вільний ресурс зараз забирають польські, литовські, румунські, болгарські та інші, які скуповують цей ресурс на початок опалювального сезону. Тому ресурсу стає менше, плюс гривня подешевшала, плюс нафта дорожчала», - зазначив експерт.

За його словами, зараз немає підстав говорити про змову на вітчизняному ринку або про спекулятивне зростання цін.

 «За останній місяць вартість на кордоні зросла на 9% і, відповідно, на 9% подорожчав зріджений газ, тобто десь на 1,5 грн. Це визначає, що у нас є пряма залежність. В даному випадку немає істотних зловживань з боку трейдерів. Вони всі розуміють, що, піднімаючи ціни, вони відлякують покупців, що зменшує їхні обсяги обігу, а вони живуть, як і всі учасники паливного ринку, не за рахунок високої маржі, а за рахунок обсягів реалізації», - зазначив експерт.

Рябцев також повідомив, що у випадку здешевлення національної валюти, ціни на автогаз істотно підуть вгору, оскільки близько 75% зрідженого газу Україна імпортує.

 «Якщо буде подальше зниження курсу національної валюти, то ціна на зріджений газ піде вгору», - зазначив він.

Як повідомлялось раніше, 22 жовтня середня вартість зрідженого газу в Україні підвищилася до 16,13 грн/л, досягнувши абсолютного цінового максимуму.

На деяких заправках вартість зрідженого газу досягла 16,8 грн за літр.

Раніше, у другій половині серпня 2017 року в Україні відзначався різкий ріст цін на автогаз у багатьох мережах АЗС. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав зростання цін на зріджений газ диверсією і доручив ряду міністерств та Антимонопольному комітетові розробити можливі вирішення цієї проблеми. Станом на 28 серпня 2017 року, ціни досягли значень 16,49-16,99 грн за літр.

Після цього цінова ситуація стабілізувалася і вартість автогазу почала знижуватися. За даними UPECO, з початку березня цього року середня ціна впала до 12,47 грн за літр.

За матеріалами:  unian.ua

 

Причини рекордного зростання цін на автогаз

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення