Тут може бути Ваша реклама!

В Україні хочуть посилити контроль за торгівлею паливом: що зміниться

Експерт зазначив, що кількість нелегальних АЗС зашкалює.

Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради законопроект №9260, яким передбачено підвищення контролю за обігом палива в країні.

Як написав на своїй сторінці у Facebook директор департаменту стратегічного маркетингу та реклами у БРСМ-Нафта Олександр Мельничук, зокрема уряд хоче зробити обов'язковими ліцензії для всіх суб'єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю паливом.

За його словами, в Україні розмір тіньового ринку нафтопродуктів і скрапленого паливного газу набагато більший, ніж вважалося. Експерт зазначив, що кількість нелегальних АЗС зашкалює — особливо в великих містах.

 "Основна частина нелегалів — бочки з автогазом. Але останнім часом тіньовики настільки знахабніли, що розширили асортимент і на дизельне паливо. Найстрашніше те, що вся ця самодіяльність встановлюється поблизу житлових будинків і об'єктів соціальної інфраструктури. Без будь-яких документів, а про дотримання пожежних норм і техніки безпеки не йдеться взагалі. Касові апарати? Ні, не чули", — написав Мельничук.

Він наголосив, що у Києві влада вже показала, як можна боротися з нелегальним бізнесом. Така ж ситуація спостерігається і в інших областях.

 "Залишилося тільки зрозуміти, як же позначаться нововведення на трейдерах і на роздробі. Вартість ліцензії чинним законопроектом встановлено на рівні 5 тис. грн на рік на кожне місце оптової торгівлі (нафтобазу). За відсутності у компанії своїх нафтобаз, вартість ліцензії для неї складе 10 тис. грн на рік. Штраф за оптову торгівлю без ліцензії визначено на рівні 500 тис. грн", — пояснив експерт.

Мельничук також наголосив, що ліцензія на роздрібну торгівлю буде видаватися на кожну АЗС або АГЗП. Її річна вартість становить 2 тис. грн на кожне місце реалізації, а термін дії 5 років.

 "Штраф за продаж палива через АЗС або АГЗП без ліцензії складе 250 тис. грн. Кошти підуть до місцевих бюджетів, на території яких функціонує заправна станція", — підсумував він.

За матеріалами:  pogliad.ua

 

Посилення контролю за торгівлею паливом

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення