Тут може бути Ваша реклама!

Прикордонники ретельніше перевірятимуть наявність та справжність «Зеленої карти»

Якщо полісу немає в базі даних – машину за кордон не випустять.

Від сьогодні, 1 січня, прикордонники в пунктах пропуску перевірятимуть у водіїв наявність «Зеленої карти» і її справжність. Це зумовлено тим, що кількість придбаних «Зелених карт» та машин, що виїжджають за кордон, не корелюється.

Прикордонники раніше перевіряли достовірність поліса візуально і лише в разі потреби. Від сьогодні ж режим перевірки полісів страхування «Зелена карта» буде автоматизований.

 «В останні роки стали помічати, що йде падіння по відношенню кореляції між проданими зеленими картами і кількістю автомобілів, які виїжджають. Вже призвичаїлися наші ділки, які на цьому спеціалізуються, щоб фальшиві карти були десь в наявності біля кордону», – кажуть митники.

Так, з січня 2019 року розпочнеться автоматизований режим перевірки полісів страхування «Зелена карта». У той же час в декількох регіональних пунктах пропуску вже проводиться така перевірка в тестовому режимі.

 «Якщо в базі даних прикордонники не знаходять інформацію про поліс, то автомобіль не пропускають через кордон. Адже без такого поліса в’їзд до країн міжнародної системи страхування «Зелена карта» заборонений чинним законодавством», – пояснили в ДПСУ.

При цьому за підроблений поліс автомобілістам ще загрожує штраф в розмірі 850 гривень, арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 2 років. Крім того, згідно з чинним законодавством, за підробку документів передбачений штраф в розмірі 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1190 гривень, арешт на строк від 6 місяців або обмеження волі на строк 3-5 років або позбавлення волі на строк до 5 років.

За матеріалами:  mmr.net.ua

 

Наявність «Зеленої карти» перевірятимуть ретельніше

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення