Тут може бути Ваша реклама!

На перевізників "полюватимуть" під наглядом відеокамер

Аби наблизити роботу інспекторів транспортної безпеки до європейських стандартів та уникнути корупційних ризиків, правоохоронці п'яти регіонів України отримають "пілотні" відеореєстратори.

Інспектори Укртрансбезпеки Київщини, Хмельниччини, Одещини, Миколаївщини та Херсонщини отримають 60 відеокамер чотирьох різних модифікацій: у формі окулярів – для водного транспорту та натільних реєстраторів – для автошляхів.

У відомстві переконують, що ці області обрали завдяки плідній співпраці з місцевою владою та бажанню самих інспекторів. Пілотний проект відеоспостереження за працівниками Укртрансбезпеки у тестовому режимі триватиме три місяці, а мета його – вивчити комплектацію та модифікацію камер та обрати найкращі.

 "Ми запланували впровадити відеореєстрацію діяльності працівників за двома напрямками: надання адмінпослуг та державний нагляд і контроль. Наразі інновації спрямовані на внутрішнє користування. Це важливо, аби визначити кваліфікацію та компетентність інспектора, а також його манеру спілкуванням з водієм. Звісно, одна з ключових місій - це і мінімізація корупційної складової", - розповідає перший заступник голови Укртрансбезпеки В'ячеслав Дідківський.

На думку високопосадовця, за два-три місяці керівництво вже буде у змозі оцінити результати експерименту та визначити найефективніші та найзручніші типи камер. Відтак, наступного року за кошти ЄС під час тендерів реєстратори закуплять для усіх інспекторів Укртрансбезпеки, аби у онлайн-режимі контролювати роботу служби та оцінити функціонування центрів видачі дозволів.

Більше того, всі адмінпослуги Укртрансбезпека з 2018 року надаватиме в електронному форматі. Тобто ліцензії перевізники отримуватимуть у е-режимі, щоб уникнути контактів громади з працівниками відомства. За словами В'ячеслава Дідківського, - це європейська практика.

Власне, у Хмельницькому презентували дві модифікації камер: окуляри - для водного транспорту та натільні - для дорожників. В автономному режимі кожен з реєстраторів працює приблизно вісім годин. Власноруч інспектори не зможуть видаляти чи редагувати відео, адже на це матиме право лише спеціально уповноважена людина в управлінні.

 "Цей проект допоможе уникнути проблем та звинувачень у корупції чи непристойній поведінці. Часто-густо водії роблять записи та викладають відео у Youtube чи соціальні мережі. Відтепер і у нас будуть відеодокази у разі проблем", - говорить інспектор відділу держнагляду та контролю за безпекою на транспорті Віктор Тресняк.

Правоохоронці сподіваються, що за результатами пілотного проекту у перспективі зможуть використовувати відеокамери і для доведення провини зловмисників під час судових засідань, аби зробити боротьбу з нелегалами та порушниками "на колесах" ефективнішою.

У свою чергу, керівник Укртрансбезпеки Хмельниччини Віталій Дзюба зазначив, що з працівниками управління вже провели відповідний інструктаж по роботі з новітньою технікою. Також посадовець сподівається, що інновація дозволить збільшити рівень довіри до транспортників з боку автомобільної громади та матиме такий же позитивний ефект, як і для патрульної поліції. Таким чином правоохоронці мають три місяці часу для доведення ефективності новацій.

За матеріалами:  khm.depo.ua

 

На перевізників "полюватимуть" під наглядом відеокамер

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення