Тут може бути Ваша реклама!

На дорогах з’являться відеокамери

МВС планує запустити систему автоматичної відеофіксації порушень правил дорожнього руху.

Скоріш за все, вже восени українцям почнуть надходити так звані «листи щастя» від поліції за порушення правил дорожнього руху. Загалом на дорогах хочуть встановити тисячу камер.

Відповідно, за порушення ПДР оповіщення надходитимуть автоматично. Але не водієві, який реально порушив правила, а власнику автомобіля.

 «Майже все готово, нам не вистачає лише незначних деталей, - повідомив міністр внутрішніх справ Аваков. - Система запрацює по всій країні, проте кількість камер буде обмеженою - спочатку 30 камер, потім 50, потім 150. Всього ж поліція планує встановити близько 1000 камер».

Від жовтня 2018 року Патрульна поліція почала використовувати пристрої вимірювання швидкості TruCam у місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод – переважно, на трасах державного значення. Щодо нашої області, то такі екіпажі патрулюють з приладами на трасі на Львів та Київ.

Як повідомили у Патрульній поліції Чернівецької області, нещодавно з’явився вже третій радар вимірювання швидкості. TruCам працює на відрізку між 448 та 542 км автодороги М-19 Доманове–Ковель–Чернівці–Тереблече. Про місця використання TruCAMа будуть повідомляти дорожні знаки, що попереджають водіїв про ведення фото- та відеофіксації. Водночас у місцях фіксації порушень швидкісного режиму також будуть перебувати службові транспортні засоби із увімкненими маячками синього кольору.

До речі, пристрої відеофіксації будуть встановлювати в місцях концентрації аварій – на перехрестях, світлофорах і розподільних смугах. Кожне місто за погодженням з поліцією зможе самостійно встановлювати і обслуговувати камери відеоспостереження, але це стане можливим після прийняття необхідної законодавчої бази.

Система камер буде фіксувати порушення на дорогах в автоматичному режимі. Потім фото- або відеодоказ порушення надсилатиметься до загального центру обробки даних МВС та Національної поліції, де обіцяють використовувати захищені канали зв'язку для передачі цих даних.

Спеціальні оператори будуть перевіряти зафіксовані системою порушення, визначати користувача транспортного засобу, складати повідомлення про правопорушення і надсилати його Укрпоштою рекомендованим листом. Такі "листи щастя" отримають ті, хто є зареєстрованим власником транспортного засобу, щодо якого було зафіксовано порушення.

У той же час власники машин зможуть зареєструватися в спеціальному електронному кабінеті і внести інформацію про фактичного відповідального користувача машини, щоб листи про порушення ПДР надсилалися саме йому.

За матеріалами:  pogliad.ua

 

На дорогах з’являться відеокамери

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення