Тут може бути Ваша реклама!

Кабмін планує за п'ять років відремонтувати та побудувати 10 тисяч кілометрів доріг

Кабінет міністрів планує за п'ять років відремонтувати понад 9,1 тис. км. українських доріг та побудувати 1 тис. км нових автошляхів.

Це передбачено у концепції державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки, оприлюдненій на Урядовому порталі.

 "Виконання програми дасть змогу забезпечити: покращення транспортно-експлуатаційного стану понад 9,1 тис. кілометрів автомобільних доріг за основними маршрутами, зокрема між обласними центрами; будівництво і реконструкцію понад 1 тис. кілометрів автомобільних доріг з відповідною дорожньою інфраструктурою за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій та концесій згідно із сучасними стандартами", - йдеться у документі.

Крім того, зазначається, що реалізація програми сприятиме створенню передумов для розширення мережі автомобільних доріг загального користування, що забезпечить свободу пересування незалежно від місця проживання. Прогнозують в Кабміні й надходження додаткових коштів від транзитних автомобільних перевезень та розвитку автомобільного туризму, стимулювання виробництва та випуску нових зразків вітчизняної будівельно-дорожньої техніки та обладнання.

 "Виконання програми сприятиме підвищенню рівня зайнятості населення. Розрахункова потреба у трудових ресурсах на виконання програми становить близько 55 тис. робочих місць в дорожній галузі, будівельній індустрії, дорожньому машинобудуванні та сфері обслуговування об’єктів придорожньої інфраструктури", - наголошується у концепції.

Фінансування програми передбачається здійснити за рахунок коштів державного бюджету, міжнародних фінансових організацій та інших джерел. Орієнтовний обсяг необхідних коштів становить 322 млрд 575 млн гривень, з них кошти державного бюджету - 175 млрд 901 млн гривень.

В уряді наголошують, що мережа автомобільних доріг загального користування протяжністю 169,5 тис. кілометрів (з них 49,2 тис. кілометрів автомобільних доріг державного значення) та щільністю 281 кілометр на 1 тис. кв кілометрів в основному відповідає темпам розвитку національної економіки. Проте транспортно-експлуатаційний стан переважної більшості автомобільних доріг є незадовільним, зокрема 97% усіх автомобільних доріг мають високу зношеність та потребують капітального або поточного ремонту.

За матеріалами:  ukrinform.ua

 

Кабмін планує відремонтувати та побудувати 10 тисяч кілометрів доріг

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення