Тут може бути Ваша реклама!

Хто і скільки тепер платитиме за порушення ПДР?

В Україні доопрацювали реєстр про належних користувачів транспортних засобів. Він передбачений внесеними змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Це дозволить повноцінно запустити систему фото- та відеофіксації на українських дорогах.

У реєстрі зберігатиметься інформація про осіб, яким передали автівку у тимчасове користування. Тобто тепер правопорушник не зможе оскаржити штраф за порушення, зафіксоване автоматично. Але кому все ж таки приходитимуть так звані «листи щастя»?

Штрафи за недотримання правил дорожнього руху виплачуватимуть саме порушники. Тобто ті, хто був за кермом у момент скоєння адміністративного правопорушення. До прийняття нововведень нести відповідальність мали власники авто. Проте нерідко через прогалини у законодавстві вони оскаржували штрафи в суді. Мовляв, за кермом був не я. Тепер же штрафи будуть приходити або власнику, або особі, яка вказана в реєстрі.

Подати інформацію зможуть власники авто – фізичні або юридичні особи, а також лізингові компанії. Заяву можна заповнити на сайті МВС України. Для цього необхідно мати електронний цифровий підпис. Або піти із листом-заявою до сервісного центру МВС. Експерти наголошують: повідомити завчасно неправдиву інформацію про інших осіб буде складно, бо потрібно буде надати певні документи. За правилами, одна машина закріплюватиметься за одним тимчасовим водієм. У цілому адвокати оцінюють нововведення позитивно, але наголошують на одному можливому зловживанні.

 «Коли автомобіль передається, наприклад в сім’ї, в управління декількох осіб, то буде нереально абсолютно міняти відомості в цьому реєстрі, хто ж сьогодні поїде на такому автомобілі», – каже автоюрист Євген Ріяко.

Якщо власник не встиг ввести інформацію про тимчасового користувача транспортним засобом, а йому прийшов поштою штраф, то він має можливість оскаржити його.

У Європі діє така ж система автоматичної фіксації. Проте є певні відмінності. Наприклад, у Польщі штраф фіксується в автоматичному режимі. Але потім поліція направляє запит автовласнику з питанням, хто саме був за кермом. А той вже або підтверджує, або повідомляє, кому передав автівку. Чи запрацює реєстр в Україні – залежатиме, в першу чергу, від сумлінності українців. Експерти ж вважають, що нововведення стимулюватиме автовласників укладати правильну угоду, згідно з купівлею-продажем транспортного засобу, а не просто оформлювати довіреність на їзду. Адже, у разі відсутності інформації про таку особу в реєстрі, це суттєво може вдарити по кишені автовласника, адже штрафи приходитимуть саме йому.

За матеріалами:  ranok.ictv.ua

 

Хто і скільки тепер платитиме за порушення ПДР

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення