Тут може бути Ваша реклама!

Експерт пояснив, чому зросли ціни на автогаз

Вартість пропан-бутану змушує водіїв хапатися за серце.

Тільки за два останні дні на більшості АЗС автогаз подорожчав на 20-30 копійок до 14,70-14,80 грн/л.  

 "Зростання цін як на пропан-бутан, так і на інші види пального, пов'язане із девальвацією гривні, — пояснює заступник директора НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев. — Адже ми завозимо 80% автогазу з Білорусії та Росії за валюту. Білоруси продають його за євро, бо їхній уряд намагається зменшити кількість розрахунків у доларах США. А от росіяни в основному працюють із "зеленим".  

 В останній місяць літа гривня знецінилася на 5,7%. Як результат — бензин з початку серпня подорожчав майже на дві гривні, скраплений нафтовий газ — на 75 копійок. Якщо на валютному ринку формується висхідний тренд, то трейдери закладають у ціну пального ще й ризики подальшого здешевлення гривні, оскільки їм потрібно акумулювати гроші, тобто накопичувати гривні, аби купувати долари за комерційним курсом. Інколи ціна на автогаз може навіть випереджати реальні темпи падіння гривні на валютному ринку.  

 Якщо подивитися, які прогнози роблять усі економісти, представники державних структур стосовно гривні, то вони не надто оптимістичні. Є розрахунки, що вона впаде до 29 і навіть до 30 гривень за долар до кінця року. За таких умов пальне знову подорожчає".

За матеріалами:  expres.ua

 

Експерт пояснив, чому зросли ціни на автогаз

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення