Тут може бути Ваша реклама!

Експерт пояснив, чому подорожчав автогаз

З початку березня автогаз подорожчав на 2 грн/л. Це пов'язано зі скороченням поставок в Україну та зростанням вартості палива на кордоні.

Про це розповів Gazeta.ua аналітик консалтингової групи "А-95" Артем Куюн.

 "Суттєво на вартість автогазу не вплине плановий ремонт у квітні газопереробного білоруського заводу. Трейдери знали про нього заздалегідь. Ціна може зрости через сезонність. Узимку попит на пальне низький. Споживання зростає весною-літом. Ринок реагує на це подорожчанням", - пояснює аналітик.

За його словами, раніше ціна була заниженою. У січні-на початку лютого автогаз коштував 10-10,50 грн/л. А мав би - 12-12,55. Незабаром паливо може подорожчати до 13,70-14 грн/л.

В Україну автогаз завозять із Росії, Казахстану і Білорусі. Частка вітчизняного - 23-27%.

 "На вартість будь-якого пального впливають збалансованість попиту і пропозиції на ринку, закупівельні ціни та курс валют. Поки передумов до подешевшання автогазу немає. З бензином та дизпаливом ситуація стабільна. Протягом останніх місяців середня ціна взагалі не змінилася. Дизель продають по 28,33 гривні за літр. Бензин марки А-95 - 28,44. Щоправда реальна ціна менше мінімум на 50 копійок. Вона враховує різноманітні знижки, акції, картки лояльності", - резюмує Артем Куюн.

 З січня до кінця лютого 2019-го автогаз подешевшав на 3,12 грн/л, або на 23%. Паливо у середньому коштувало 10,50 грн/л. Ціна почала зростати з березня. Вже досягла 12,44 грн/л.

За матеріалами:  gazeta.ua

 

Експерт пояснив, чому подорожчав автогаз

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення