Тут може бути Ваша реклама!

Всесезонні шини: чи варто економити на зимовій гумі?

Всесезонні шини приваблюють автолюбителів доступною вартістю, універсальністю. Але вони мало підходять для холодних українських зим, засніжених, зледенілих доріг.

 Універсальне рішення

Для деяких водіїв вибір всесезонних шин стає альтернативою купівлі окремих покришок на зиму і літо. Але це не ідеальне рішення, а скоріше компромісний варіант. Всесезонні моделі намагаються об’єднати сильні сторони сезонних комплектів. Але крім ряду позитивних якостей, мають і істотні недоліки. Тому перш ніж купувати універсальні вироби, оцініть їх плюси і мінуси, пише Твоя Машина.

 Особливості універсальних шин

Відмітна риса зимових покришок – використання особливих гумових сумішей. Ці моделі адаптовані під холодні умови наших широт.

Оскільки всесезонна гума повинна підходити для будь-якого часу року, вона стає усередненим варіантом між зимовими і літніми виробами. Її хімічний склад – компроміс м’якості і твердості.

Універсальні моделі розраховані на температуру від -5 º С до +20 º С. Як результат – не витримують ні спеку +30 º С, ні холод -20ºС, властиві для наших широт. Вони більше підходять для м’якого клімату без різких перепадів температур.

 Переваги та недоліки всесезонних шин

  Ключові переваги універсальних покришок:

  -  Вироби коштують дешевше зимових моделей;

  -  Не потрібно двічі на рік міняти колеса. Якщо раптово похолодає, не потрібно поспішати займати чергу на СТО, щоб «перевзутися»;

  -  Універсальні всесезонні шини більш комфортні, не такі гучні як зимові, особливо шиповані, покришки;

  -  Вироби підходять для м’якої зими, чистих доріг.

  Недоліки усереднених моделей:

  -  Абсолютно не підходять для засніженої, зледенілої дороги. Зчеплення з полотном знижується на 50-60% в порівнянні із зимовими колесами. Як результат – погіршується керованість, прохідність;

  -  Втрачають еластичність при температурі нижче -7ºС, через що знижується керованість;

  -  Зношуються швидше спеціалізованих виробів, оскільки менш якісні;

  -  Не підходять для суворого зимового бездоріжжя.

 Що в підсумку

Універсальна всесезонна гума підходить для їзди по очищених міських дорогах, непогано показує себе на сухому, мокрому асфальті. Але не підходить для засніженої, зледенілої траси, суворого бездоріжжя. Ідеальні умови – м’яка, сира зима, чистий, рівний асфальт.

Для українських доріг, коли температура повітря падає до -20ºС, краще підійдуть спеціалізовані зимові покришки. Але якщо ви зрідка їздите на авто і тільки по очищених міських дорогах, можете обійтися всесезонним комплектом.

За матеріалами:  mashyna.com.ua

 

Чи варто економити на зимовій гумі

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення