Тут може бути Ваша реклама!

Через високі ціни на пальне перекрили дороги

Своє ставлення до підвищення цін на пальне вирішили висловити хмельницькі автомобілісти.

Зранку вони перекрили частину вулиць, заблокувавши рух транспорту, тож багатьом хмельничанам довелось добиратися на роботу пішки.

Про свою акцію протесту активісти оголосили в соцмережах ще кілька тижнів тому. Вони закликали водіїв у визначений час зупинитись на автошляхах і вийти з машин. Хоча до такого заклику дослухались далеко не всі автомобілісти, проте частина все-таки блокувала рух на окремих вулицях обласного центру. У місцях масового скупчення машин активісти виходили на дорогу і ходили пішохідними переходами. У результаті змушений був зупинитись громадський транспорт, у тому числі й тролейбуси.

Акція протесту тривала майже годину. Оскільки на миттєве розв'язання проблеми ніхто не розраховував, по закінченню її водії швидко роз'їхались, і рух на дорогах обласного центру вдалося доволі швидко відновити. Перехожі і пасажири, котрим не вдалось вчасно дістатись до роботи та до інших місць призначення, не втручались у протест, хоча більшість із тих, з ким вдалося поспілкуватись, не надто вірять у дієвість такого заходу. Та й самі водії не сподіваються, що подібними акціями вдасться знизити вартість пального.

Навпаки, всі відзначають, що лише за останній місяць середні ціни на бензин, дизельне пальне та газ зросли на одну-дві гривні за літр. А  порівняно з літніми місяцями ціна збільшилась майже на чотири гривні. Причому водії помітили, що перед останнім стрибком деякі заправки припинили роботу, й у багатьох виникли проблеми із заправкою автомобілів. Водії називають ситуацію не інакше, як намаганням власників автозаправок нажитись. Адже в цистернах і сховищах залишалось все те ж пальне, але платити за нього буквально за кілька днів довелось більше.

Стурбованість ситуацією на ринку пального поділяють і депутати Хмельницької міської ради. За кілька днів до вуличної акції на черговій сесії вони прийняли звернення до Президента України, Кабінету Міністрів та Антимонопольного комітету саме з цього приводу. У зверненні депутати нагадують, що ціна тільки на дизпаливо за останній місяць зросла на чотири гривні за літр. Це не може не позначитись на вартості продуктів та всіх інших товарів, а в кінцевому підсумку -- на благополуччі хмельничан. Адже їхні зарплати та пенсії не зростають із такою ж прогресією, як показники на цінниках.

У зверненні депутати вимагають знизити вартість пального та втрутитись в економічні процеси країни  в цілому, щоб врешті-решт підняти рівень достатку людей.

Та попри протести та звернення ситуація на автозаправках міста та області не змінюється. Так, вартість бензину А-95 сягнула 33,1 гривні за літр, бензин А-92 коштує 32,08 гривні. На такому рівні цифри залишаються вже кілька днів поспіль. А от на дизельне пальне й автомобільний газ вони продовжують зростати. Нині вони становлять відповідно 31,32 та 15,91 гривні за літр.

Ці показники практично не відрізняються від середніх цін на пальне, що встановились у країні.

За матеріалами:  golos.com.ua

 

Через високі ціни на пальне перекрили дороги

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення