Тут може бути Ваша реклама!

Автомобільний газ має відповідати чотирьом критеріям

1 лютого набрали чинності вимоги до якості автомобільного газу, що продається на заправках. 75% пального на українських АЗС — це імпорт, переважно з Росії, Білорусі й Казахстану. Решту виготовляють в Україні. Вимоги нового стандарту виконує тільки білоруський.

Автогаз має відповідати чотирьом критеріям. Два якісних — октанове число й відсутність вільної води. Для навколишнього середовища — вміст сірки не має перевищувати 50 г на 1 т. Для безпеки — тиск насичених парів.

 — Нововведення не мало би вплинути на ціну газу. Багато компаній-трейдерів і виробників скрапленого газу вже підвищили якість товару. Перейшли від використання марки "Суміш пропан-бутан технічна" до марки "Пропан-бутан автомобільний". Це звичайна справа для ринку, що розвивається, — спочатку зростає обсяг, а потім якість, — каже аналітик Олександр Сіренко.

Перевірятимуть якість автогазу на АЗС Держекоінспекція та Держспоживінспекція. Вони отримали право зупинити роботу заправки й вилучити товар.

 — У них немає чим контролювати, — вважає експерт "Консалтингової групи А-95" Артем Куюн. — Найпростіший аналізатор для перевірки якості зрідженого газу коштує 80 тисяч доларів. Максимум, що вони зможуть побачити, це документи. Наприклад, паспорти якості.

Торік столична влада закрила більшість нелегальних газових заправок, де продавали неякісний продукт. Однак вони перекочували за місто.

За матеріалами:  gazeta.ua

 

Автомобільний газ має відповідати чотирьом критеріям

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення