Тут може бути Ваша реклама!

Основні аспекти безпеки вантажоперевезень автомобільним транспортом

Безпека вантажоперевезень є комплексним завданням і включає в себе наступні питання:

  • Підбір водійського персоналу в разі використання власного автопарку;
  • Пошук стратегічних партнерів у разі використання залученого автотранспорту;
  • Вибір правильної упаковки вантажу, враховуючи його особливості;
  • Кріплення вантажу на транспортному засобі;
  • Використання послуг охоронних підприємств для перевезення особливо цінних вантажів або при транспортуванні вантажів на далекі відстані;
  • телематичний супровід вантажів;
  • Страхування ризиків при вантажоперевезеннях.

Підбір власних водіїв є важливим аспектом, роботу з цього питання слід проводити дуже ретельно, оскільки несумлінні водії можуть зробити негативний вплив на репутацію і авторитет компанії на ринку вантажоперевезень. Приймаючи на роботу водія необхідно враховувати його кваліфікацію, стаж і досвід роботи в сфері транспортних послуг. Бажано, щоб водій мав рекомендації з джерел, інформація від яких гідна довіри.

При виборі стратегічного партнера для співпраці, ключовим фактором є репутація компанії-кандидата. Одним із способів оцінки репутації компанії може бути використання інформації, що надається транспортним порталом «ТІС-ТІР», а саме сервісом «Рейтинг компанії». Добросовісний перевізник, знаючи, що його діяльність завжди знаходиться під пильним спостереженням, намагається утримувати свій рейтинг на максимально високому рівні. Подібні зусилля дозволяють розраховувати на встановлення серйозних і довгострокових відносин з вантажовідправником, адже для нього цей рейтинг є своєрідним паспортом надійності компанії.

Залежно від типу вантажу, що перевозиться, вантажовідправник повинен прийняти рішення про правильну упаковку вантажу. Іноді, в силу специфіки вантажу, може знадобитися спеціалізована упаковка. Особливо актуально це для електроніки; упаковка повинна захищати її від пилу і запобігати утворенню конденсату. У разі необхідності упаковки нестандартних вантажів, це питання слід довірити фахівцям. Як правило, отримавши замовлення, співробітники компанії виїжджають на місце зберігання вантажу, проводять необхідні розрахунки і виготовляють потрібну упаковку.

Виняткову важливість представляє і питання кріплення вантажу. Велика частина пригод, пов'язаних з пошкодженням вантажу, відбувається через невірно вибране кріплення. На жаль, в нашій країні досі відсутня нормативна база, яка могла б надати ясність у цьому питанні. Згідно зі Статутом автомобільного транспорту за кріплення повинен відповідати вантажовідправник, проте в більшості випадків, при виникненні ДТП, відповідальність за вантаж лягає на плечі перевізника. В цілому питанню кріплення вантажу на автотранспорті приділяється незаслужено мало уваги. Фактично, єдиним документом, який регламентує діяльність водіїв в плані кріплення вантажів, є Правила дорожнього руху, один з пунктів яких говорить: «Перед початком і під час руху водій зобов'язаний контролювати розміщення, кріплення і стан вантажу щоб уникнути його падіння, створення перешкод для руху ». У підсумку відповідальним перевізникам доводиться покладатися на здоровий глузд і накопичений досвід.

Окреме місце займає проблема перевезення небезпечних вантажів. В середньому перевезення небезпечних вантажів обходиться на 20% дорожче звичайного перевезення, що, в світлі фінансової кризи, провокує вантажовідправника йти на невиправдані ризики у спробі знизити її собівартість.

При цьому компанії можуть вибрати один з двох шляхів:

  • Вантажовідправник може ввести в оману транспортну компанію, приховавши, що буде перевозитися небезпечний вантаж;
  • Вантажовідправник може повідомити про це, але запропонувати певну «винагороду» за ризик, менше, ніж якби вантаж перевозився за правилами.

Єдиний нормальний варіант в даному випадку - довірити перевезення автотранспортній компанії, що спеціалізується на подібного типу вантажоперевезеннях. Довіривши вантаж спеціалізованій компанії, вантажовідправник може бути впевнений, що перевезення буде здійснене з дотриманням всіх необхідних норм.

При транспортуванні цінних вантажів, а також при відправці вантажів в дальні рейси варто задуматися про їхню безпеку і захист від розкрадання. В таких випадках можна звернутися в охоронну компанію, яка надає подібного роду послуги.

При виборі агентства необхідно бути впевненим у якості наданих ними послуг. Потрібно розуміти, що подібного роду послуги не можуть коштувати дешево, тому до компаній із заниженими розцінками варто ставитися з підозрою. Деякі компанії споряджають в дорогу неозброєного охоронця, запевняючи вантажовласника, що він зі зброєю. Це, на жаль, не рідкість.

Найбільш поширеною загрозою для вантажів є розкрадання на стоянках, або безпосередньо на шляху прямування. Саме тому завжди винятково важливо опрацювати маршрут слідування, щоб по шляху проходження знаходилося максимальна кількість населених пунктів, заздалегідь продумати місця зупинки транспорту. Професійні охоронні компанії заздалегідь укладають домовленості з відділенням міліції по шляху проходження про взаємодію в разі НП.

У зв'язку з активним впровадженням інформаційних технологій в область вантажних перевезень все більш затребуваними стають послуги, що пропонують телематичні оператори. На даний момент на базі рішень, які вони пропонують, перевізники можуть організовувати власні диспетчерські центри, які відстежуватимуть всі пересування машин. Ефективний контроль та моніторинг транспортних засобів забезпечує безпеку вантажних перевезень за рахунок дотримання швидкісних режимів, порушення яких є однією з основних причин аварійності на дрогах.

На даний момент найбільш затребувані споживачами системи моніторингу пов'язані з GSM (передачею даних через стільникові мережі), супутникові системи використовуються набагато рідше, у вкрай обмеженому режимі і в основному компаніями, що працюють у віддалених районах.

Говорячи про безпеку вантажоперевезень, необхідно згадати про послуги страхування вантажів, що перевозяться. Багато страхових компаній, страхуючи відповідальність вантажоперевізників, враховують те, наскільки серйозно транспортна компанія підходить до питання безпеки перевезення вантажів. Наприклад, деякі страхові компанії надають істотні знижки, вантажоперевізникам, які використовують телематичне обладнання.

Завжди слід пам'ятати, що безпека вантажоперевезень є комплексним завданням, в якій необхідно приділяти належну увагу кожному з аспектів, інакше недбалість і відношення потурання до справи можуть рано чи пізно обернуться серйозною проблемою.

Основні аспекти безпеки вантажоперевезень автомобільним транспортом

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення