Here can be your advertising!

Класифікація вантажів. Види вантажів

Класифікація вантажів - розподіл вантажів, що перевозяться, за розділами, групами і позиціями, який здійснюється за різними ознаками: по галузі; за призначенням - сировина, паливо, матеріали і готова продукція; за видами рухомого складу, який використовується для перевезень; за транспортними ознаками - об'ємність, тоннаж, громіздкість і т. д.

Основні чинники, які враховуються при класифікації вантажів:

  • спосіб навантаження і вивантаження;
  • умови перевезення і зберігання;
  • можливість використання вантажопідйомності рухомого складу;
  • їх збереження при перевезенні;
  • ступінь небезпеки при навантаженні, вивантаженні і транспортуванні.

Для різних видів транспорту класифікація вантажів розрізняється. Це викликано різницею в способах перевезення, необхідної тари і т.п.

Перевезення генеральних вантажів

Генеральні вантажі дозволяють використовувати при транспортуванні будь-які транспортні засоби та надають можливість оптимізувати транспортні витрати.

Генеральні вантажі - це продукція, яку перевозять в упакованому і не упакованому вигляді, поштучно або укрупненими вантажними місцями.

Види генеральних вантажів: металопродукція, рухомі технічні засоби, залізобетонні вироби і конструкції, в контейнерах, в транспортних пакетах, штучні в упаковці, катно-бочкові, великогабаритні та великовагові, лісоматеріали.

Перевезення збірних вантажів

Такий варіант доставки дозволяє перевозити одним транспортним засобом декілька партій товарів, що представлені різними фірмами і призначені різним одержувачам.

Негабаритні та надважкі вантажі

Такі вантажі мають нестандартні розміри, вагу, об'єм і т. д. Їх транспортування пов'язане з великими труднощами й найчастіше такий вантаж неможливо перевезти стандартними способами. Для таких вантажів доводиться іноді створювати спеціальні транспортні засоби та придумувати спеціальні способи, розробляти особливі маршрути їх перевезення.

До даної категорії вантажів відносяться: промислове обладнання, сільськогосподарська техніка, грейдери, котельне обладнання, резервуари для харчової промисловості, пресове обладнання, бурові установки, негабаритні ємності для нафтопереробних підприємств, готові заводські лінії, житловий будинок, бурильна установка, важкі генератори і т. д.

Небезпечні вантажі

До небезпечних вантажів належать предмети або речовини, транспортування яких загрожує нанесенням шкоди здоров'ю людей, навколишньому середовищу, а також псуванням майна. Існує спеціальний список небезпечних товарів - IATА Dangerous Goods Regulations. Транспортування таких вантажів пов'язано з ризиком і повинно здійснюватися із дотриманням найсуворіших заходів безпеки. Крім того, існує ряд правил і вимог не тільки безпосередньо до самого перевезення таких вантажів, а й до рухомого складу, обладнанню вантажних автомобілів, що перевозять такі вантажі, і наявності спеціально підготовленого експедитора.

До них відносяться вантажі, що вимагають особливих умов зберігання (рівень вологості, температурний режим) і термінів доставки, інакше при перевезенні вони прийдуть у непридатність або втратять свої цінні якості. Під класифікацію таких вантажів потрапляють, в основному, хімічна та харчова продукція.

Рефрижераторні перевезення швидкопсувних вантажів

Це послуги з доставки вантажів з дотриманням визначеного температурного режиму відповідно до міжнародних вимог по перевезенням швидкопсувних вантажів і продукції хімічної промисловості.

Для доставки вантажів в режимі охолодження, обігріву або глибокої заморозки використовується спеціальний рухомий склад: рефрижератори з холодильним обладнанням, двокамерні рефрижератори з одночасним підтриманням плюсового і мінусового температурних режимів, двоярусні рефрижератори, ізотермічні фургони.

З дотриманням температурного режиму перевозять: м'ясо, консерви та м'ясні вироби, молочну продукцію, шоколад та кондитерські вироби, соки, напої алкогольні та безалкогольні, рибу і морепродукти, овочі, фрукти, гриби, рослини і квіти, хімічну продукцію (в т. ч. небезпечні вантажі), охолоджену рибу, свіжі квіти, свіжі ягоди.

Перевезення насипних і наливних вантажів

Перевезення даного виду вантажів здійснюється в автоцистернах, танк-контейнерах, самоскидах, флексі-танках.

До цієї категорії вантажів відносяться: харчові вантажі - вино, концентрати соків, олії харчові і т. д .; хімічні (небезпечні і безпечні) вантажі - гліцерин, масла технічні, клеї і т. д .; сипучі продукти; зріджені гази.

Перевезення легкових автомобілів

Такі перевезення здійснюється з використанням спеціального рухомого складу (автовози/автотранспортери), а також в контейнерах.

Перегін вантажної техніки та спецтехніки своїм ходом

Такий варіант перевезення техніки та спецтехніки дозволяє скоротити терміни і вартість доставки. Види вантажів: вантажні автомобілі, тягачі, причіпна техніка.

Живий вантаж

При перевезеннях використовується спеціалізований рухомий склад, призначений для перевезення коней, великої рогатої худоби, свиней, а також інших тварин.

Під класифікацію вантажів даного виду потрапляє рогата худоба, жива риба, всілякі види домашньої птиці та інші сільськогосподарські тварини.

Перевезення широкоформатного скла

Використовується спеціалізований транспорт (напівпричепи для перевезення листового скла (інлоудери)), а також здійснюється повний контроль за процесом навантаження і вивантаження, що дозволяє перевозити скло з мінімальними ризиками його пошкодження.

Перевезення рулонів сталі

Особливість перевезень рулонів листової сталі обумовлена ​​громіздкістю даного вантажу.

Транспорт - спеціалізований напівпричіп для перевезення металу в бобінах (рол-трейлери / коіл-трейлери.

 

Класифікація вантажів. Види вантажів

Online consultation
close
* required fields