Тут може бути Ваша реклама!

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ПО ДОКУМЕНТАЦІЇ

 

Експортна декларація (EX-1)

Експортна декларація EX-1 для вантажів, проведених і проданих з країн ЄС, - це загальноприйнятий міжнародний документ, який підтверджує експорт товару. Факт вивозу товару за межі ЄС підтверджується штампом митних органів. Оригінал експортної декларації з штампом відправляється поштою на адресу відправника. Даний факт дозволяє покупцеві товару уникнути сплати внутрішньоєвропейського ПДВ (VAT).

Декларація ЕХ-1 повинна супроводжувати вантажі європейського походження, які прямують з транзитного складу або складу постачальника за межі країн ЄС.

Декларація ЕХ-1 оформляється постачальником/агентом постачальника або перевізника/експедитора, які мають на це відповідну ліцензію.

 

Транзитна декларація (T-1)

Транзитна декларація T-1 повинна супроводжувати по території ЄС всі вантажі неєвропейського походження (наприклад, із США, країн Азії) і вантажі, що приходять з європейських митних складів (bonded/customs warehouse).

Транзитна декларація Т-1 на вантажі, що прибувають по суші, робиться на межі ЄС, якщо вантаж прибуває ззовні, або постачальником/агентом постачальника або перевізника/експедитора - якщо вантаж прийшов з митного складу усередині ЄС.

На авіавантажі, а також на вантажі що йдуть морем, з країн, що не входять в ЄС, Т-1 робиться прямо в аеропорту/порту прибуття уповноваженим агентом. Якщо вантаж відправлений літаком з країни ЄС і вимагає Т-1, дана декларація повинна бути надана відправником/постачальником, або вантаж повинен супроводжуватися авіанакладною із спеціальною позначкою.

Транзитна декларація Т-1 складається на підставі інвойса і пакувального листа.

 

Інвойс  ( Invoice )

Інвойс ("invoice" - англ., "Rechnung" - нім., "Lasku" - фінськ., "Factura" - ісп., "Fattura" - італ.)

Інвойс - вантажо-супровідний документ.

Інвойс - рахунок-фактура (Invoice), який виписується / оформляється продавцем товару покупцеві за певну партію товару.

Рахунок-фактура містить найменування та адреси продавця і покупця; дату і номер замовлення покупця; опис проданого товару; відомості про упаковку; точні позначення і номера, зазначені на упаковці; ціну товару; умови поставки і платежу.

Фактурна ціна вказується згідно з умовами договору.

Крім свого основного призначення, рахунок-фактура може використовуватися в якості накладної, яка направляється разом з товаром, а також для посвідчення походження товару.

Зазвичай в в інвойсі зазначено найменування товару, кількість кожного найменування і ціна за одиницю і загальна сума до оплати.

Обов'язково повинна бути вказана дата, номер, назви і реквізити покупця і продавця.

Якщо є податки то зазвичай їх виділяють окремо.

Додатково можуть зазначатися умови угоди, терміни та способи оплати і відвантаження.

 

Packing List - Пакувальний лист

Пакувальний лист (Packing List) дуже схожий на інвойс та часто багато інформації в цих документах дублюється, але в пакувальному листі крім даних про відправника, одержувача вантажу, найменування вантажу також зазначені вагові характеристики вантажу та упаковок, їхні об'єми та інформація про те у що і як вантаж спакували.

Основною відмінністю від інвойсу є відсутність інформації про ціну кожної позиції і вантажу в цілому. Але й заборонити вам вказувати ці дані ні хто не може. Немає певної форми і кожна компанія сама придумує форму пакувального листа.

Пакувальний лист дуже зручний перевізнику і всім хто має справу з навантаженням, розвантаженням, сортуванням та обліком вантажу, по ньому рахують кількість місць і перевіряють цілісність вантажу.

 

Certificate of Origin - Свідоцтво про походження товару

Certificate of Origin - Свідоцтво (сертифікат) про походження товару - це документ віддрукований на спеціальному бланку, що містить опис товару і підтвердження з боку державного органу того, що товар, на який оформлено свідоцтво (сертифікат), вироблений або перероблений в країні, від імені якої діє цей державний орган. Зазвичай видається постачальнику товару торгово-промисловою палатою країни виробника. Форма свідоцтва носить стандартний характер. Ця форма визначено Конвенцією Кіото. Свідоцтво про походження товару подається в тих випадках, коли митне оформлення товару вимагає документального підтвердження країни його походження.

Жодна держава не може підтверджувати походження товару іншої країни.

Корисна інформація по документації

Онлайн Консультація
close
* поля для обов’язкового заповнення