Hier kann Ihre Werbung sein!

Класифікація вантажного автотранспорту по типу кузова

Для перевезення вантажів транспортні компанії використовують різний рухомий склад. Існує безліч критеріїв, за якими транспортні засоби можуть бути розділені на класи та групи.

В даній статті наведено класифікацію вантажного автотранспорту по типу кузова.

Тент, напівпричіп

     Призначений для більшості типів вантажів (якщо немає обмеженнь по габаритам або температурному режиму). Завантаження може здійснюватися ззаду, зверху або збоку. Можуть бути з бортами і без бортів (в цьому випадку замість бортів встановлені дерев'яні або металеві стійки), з повним чи частковим розтентуванням (тільки задня, задня і бічна, задня і верхня, всі три види), дах може бути жорсткий або виконаний з того ж матеріалу, що і тент. Подібні напівпричепи використовують для перевезення більшості існуючих видів вантажів. Вантажопідйомність таких транспортних засобів - від 20 до 25 тонн. Корисний об'єм - від 60 до 96 кубічних метрів. Місткість - від 22 до 33 європалет.

Контейнер

     Кузов-контейнер використовується для транспортування сипучих матеріалів, металобрухту, великогабаритного сміття та інших твердих відходів. Кузова можуть бути із заднім і бічним завантаженням.

Рефрижератор, напівпричіп

     Рефрижератори - напівпричепи, обшиті утеплювачем і мають в своїй конструкції холодильну установку. Використовуються для перевезення вантажів, що вимагають підтримку певного температурного режиму: овочі та фрукти, заморожені напівфабрикати, рибу, м'ясо, медикаменти, рослини і так далі. Використовується для перевезення швидкопсувних вантажів. При перевезеннях рефрижератором в вантажному відсіку зберігається температура від +25 до -25 градусів. Вантажопідйомність транспортних засобів призначених для перевезеннь рефрижератором - від 12 до 22 тонн. Місткість - від 24 до 33 європалет. Корисний об'єм - від 60 до 92 кубічних метрів. «Європейський стандарт»: 82 кубічних метра, 20 тонн, 32 палета. Вартість експлуатації такого транспортного засобу на 5-25% більше, ніж автомобіля звичайного типу.

Ізотермічний

     Ізотермічні напівпричепи можуть зберігати в кузові задану температуру, не пропускаючи холод і тепло за рахунок того, що їх стінки оброблені теплоізоляційним матеріалом. Холодильна установка в них відсутня. Використовуються для перевезення вантажів, що вимагають підтримку певного температурного режиму: овочі та фрукти, заморожені напівфабрикати, рибу, м'ясо, медикаменти, рослини і так далі.

Юмба (Jumbo)

     «Jumbo» представляє собою напівпричіп з підвищеною місткістю, більший внутрішній об'єм (до 125 м3) досягається за рахунок зменшеного діаметра коліс та спеціальної конструкції підлоги у формі букви «Г». Вантажопідйомність напівпричепа - не більше 20 тонн. Корисний об'єм - від 96 до 110 кубічних метрів. Місткість - 33 європалета.

Контейнерний майданчик (контейнеровоз)

     Основне призначення - перевезення контейнерів, але можуть також використовуватися для перевезення великої техніки. Контейнерний майданчик має жорстку посилену раму і пристрій для кріплення контейнерів. Рама також може бути розсувною, що дозволяє змінювати її довжину. Може використовуватися для перевезення різноманітних контейнерів. Вантажопідйомність контейнеровоза - від 20 до 30 тонн.

Автоцистерна

     Автоцистерни призначені для перевезення різноманітних рідин: нафтопродуктів (бензовоз), харчових продуктів (молоковоз). При наявності додаткового оснащення також може здійснювати перевезення небезпечних вантажів. Вантажопідйомність автоцистерни - від 12 до 22 тонн. Обсяг - від 8 до 40 кубічних метрів.

Бортовий

     Представляють собою майданчик з бортами, найчастіше відкритий або закритий пологом. Такий тип кузова використовують для перевезення металу, каменю, цегли, труб та інших вантажів, стійких до зовнішніх погодних впливів. Вантажопідйомність: 3-25 тонн.

Лісовоз

     Призначений для перевезення лісової продукції та продукції деревообробки, а також виробів металопрокату. Вантажопідйомність: 10-20 тонн.

Зерновоз

     Зерновози використовують для перевезення різноманітних зернових культур. Обладнані спеціальним кузовом, призначеним для безтарного перевезення зерна. Вантажопідйомність транспортного засобу - від 12 до 22 тонн.

Автовоз

     Спеціалізований транспорт, що використовується для перевезення легкових і дрібних вантажних автомобілів. Вантажопідйомність автовоза - від 20 до 25 тонн. Його вмістимість залежить від того, причіп якої довжини використовується, і в середньому складає від 5 до 10 автомобілів.

Самоскид

     Використовуються в будівництві, в сільському господарстві і при відкритій розробці корисних копалин для перевезення великого обсягу сипучих вантажів: пісок, щебінь, гравій. Залежно від вантажопідйомності, самоскиди поділяються на п'ять категорій. Самоскиди особливо малої вантажопідйомності здатні перевозити вантаж вагою до 1 тонни, самоскиди малої вантажопідйомності - до 2 тонн, середньої вантажопідйомності - до 5 тонн, а самоскиди великої та особливо великої вантажопідйомності можуть транспортувати вантаж понад 10 тонн.

Бетономішалка

     Спеціалізований клас транспортних засобів. Використовується для транспортування рідкого бетону від місць виробництва до будівельних майданчиків. Є різновидом цистерни, обладнаної спеціалізованими механізмами для витягування вмісту кузова і запобігання його затвердіння під час транспортування шляхом постійного перемішування вмісту.

Автокран

     Відноситься до класу спецтехніки. Використовується для переміщення великовагових вантажів на невеликі відстані. Залежно від вантажопідйомності крани поділяються на 5 груп. До першої групи належать крани з вантажопідйомністю 4-5 тонн, до другої - 6-8 тонн, до третьої - 10-15 тонн, до четвертої - 16-22 тонни, і до п'ятої - крани, здатні піднімати вантажі вагою до 32 тонн.

Мікроавтобус

     Мікроавтобуси можуть використовуватися для перевезення людей, вантажів або для комбінованих перевезень. Залежно від марки він може вміщати від 5 до 25 пасажирів або 1-3 тонну вантажу залежно від призначення. При спільному перевезенні людей і вантажу салон як правило має 3-4 пасажирських місця.

Сідельний тягач

     Вид вантажного тягача, який працює з напівпричепами, що приєднуються до машини за допомогою спеціального сідельно-зчіпного пристрою. Без напівпричепа не має власного корисного вантажного об'єму.

Автосцепка

     Автомобіль і причіп. Перевагою такого транспортного засобу є можливість швидкого навантаження товару і його розвантаження, великий корисний об'єм. До недоліків можна віднести непридатність транспортного засобу для перевезення довгомірних вантажів. Вантажопідйомність транспортного засобу - від 16 до 25 тонн. Корисний об'єм - від 60 до 120 кубічних метрів. Місткість - від 22 до 33 європалет.

 

Класифікація вантажного автотранспорту по типу кузова

Online-Konsultation
close
* Pflichtfelder